Bina ısıtma havalandırma ve iklimlendirme (HVAC) sistemleri, yıl boyunca yalnızca çok kısa bir sürede meydana gelen en yüksek yükte çalışmak üzere tasarlanmıştır. Binanın enerji verimliliğini artırmanın en etkili yollarından biri, değişken frekanslı sürücüleri yani ac sürücüler kullanmaktır. Fanlar, pompalar, kompresörler vb. dahil olmak üzere HVAC alanında yaygın olarak kullanılırlar. AC Sürücü donanımlı bir sistemde, ac sürücü bir veya daha fazla motorun hızını sistem yük gereksinimlerine ve çalışma programına göre ayarlar ve bu da yıl boyunca çok ciddi bir enerji tasarrufu sağlar.

Neden AC Sürücü?

Genel olarak bir VFD, fanlar, pompalar ve kompresörler gibi yükün değişken olduğu çeşitli uygulamalarda kullanılabilir. Fanlar ve pompalar için enerji tasarrufu, geleneksel hız uygulamalarına göre yaklaşık% 30-50 ve kompresörler için% 35’e kadardır.
 • Yumuşak başlatma özelliği, motorlar başlatıldığında ani akımı azaltır ve böylece motor üzerindeki mekanik gerilimi azaltır ve motor güvenilirliğini artırır.
 • Elektriksel olarak motor hızı için kademesiz düzenleme.
 • Doğru kontrollerle motor güç tüketimini önemli ölçüde azaltır.
 • VFD ve motorlar dahil tüm sürücü sisteminin güç faktörünü iyileştirir.
 • Sistem performanslarını ölçme ve izleme imkanı doğar.

Sıkça Sorulan Sorular

There are many variations of passages of Lorem Ipsum available, but the majority have suffered alteration in some form, injected humour, or randomised words which don't look even slightly believablThere are many variations of passages.

Graphic design lorem Ipsum is simply dummy text of the printing and type setting industry. Lorem Ipsum has been the industry's standard dummy text ever since the when an unknown printer took.

Developement lorem Ipsum is simply dummy text of the printing and type has been the industry's standard dummy text ever since the when an unknown printer took a galley of type and scrambled it to make.

×
img

  Hızlı Teklif Al

  İletişim Bilgilerimiz

  Telefon Numarası

  0(342) 503 61 23

  Email Adresi

  info@aksamuhendislik.com

  Adres

  Mücahitler Mahallesi 52063. Sokak Mehmet Mutlu Apartmanı Altı No: 3/ 3C Şehitkamil / GAZİANTEP